Halı Yıkama

 

Akhan Halı Yıkama tesisinde işlem görecek olan halınız boyutuna ve modeline göre ayrılır. Sonrasında toz alma işlemi yapılarak içindeki toz, kıl ve tüylerden vb. maddelerden arındırılır.

Toz alma işlemi tamamlandıktan sonra Akhan Halı Yıkama tesisinin yeni nesil tam otomatik 8 fırçalı halı yıkama makinesinde doğal ve bitkisel şampuanlarla yıkama işlemi başlatılır. Halı’da leke vb. izler var ise o bölgeye özel leke çıkarıcı deterjan işlemi uygulanır.

Halı yıkandıktan sonra da basınçlı su ile üzerinde deterjan ve şampuan kalıntısı kalmayıncaya kadar durulanır. Bu işlemin devamında halı özel sıkma makinamızda sıktırılır ve kurutma aşamasına geçilir.

Öncelikle çelik havalandırma askılıklarına asılan halı havalandırılır. Devamında izolasyonlu halı kurutma odamıza alınan halı, sıcak hava üfleyen derece ayarlı odamızda 8 saatte kurutulur.

Kurutma odasından çıkan halı profesyonel ekibimiz tarafından kontrol edilir ve tüyleri düzeltilir.

Paketleme aşamasına gelen halıya parfüm sıkılır ve rulo şeklinde katlanarak jelatin ile paketlenir. Sonrasında kapınıza ücretsiz servisimiz ile teslimatı sağlanır.